piątek, 15 sierpnia 2014

#84 Bezludna Wyspa cz. 6

Bezludna Wyspa cz. 6

- Kochanie? [T.I.]? Ona się chyba budzi! - do moich uszu dobiegł czyjś głos. Czułam, że ktoś trzyma mocno moją rękę. Nie chciało mi się otwierać oczu, tak dobrze mi się spało...
- Proszę pani? Słyszy mnie pani? - teraz przemówił inny głos. Zmusiłam się do otworzenia oczu. Były trochę sklejone. Mocne światło mnie nieco oślepiło, ale po chwili przyzwyczaiłam się do niego. Nade mną stały trzy osoby. Za rękę trzymała mnie mama, była cała zapłakana. Po drugiej stronie łóżka stał tata, a obok jakiś mężczyzna w białym fartuchu.
- Jak się czujesz? - mama od razu zadała mi to pytanie, na co lekarz skarcił ją wzrokiem.
- Proszę pani, jak się pani czuje? - przemówił. Chciałam odpowiedzieć, ale z moim ust wydobył się bliżej nie określony dźwięk.
- Chce pani wody? - zapytał podając mi szklankę z czerwoną słomką. Pokiwałam głową. Chłodna ciecz ocuciła mnie. W gardle nie było już tak wielkiej guli i nie miałam sucho w ustach.
- Dziękuję. - powiedziałam. Tak, było zdecydowanie lepiej.
- Kochanie, tak się martwiliśmy! Nie! Umieraliśmy ze strachu! Tak się bałam, że cię straciłam... - mama zaczęła płakać i mocno mnie przytuliła. Zaraz dołączył się też tata.
- Jest w porządku. - spróbowałam ich uspokoić.
- Pani [T.I.], muszę panią poinformować o skutkach operacji, którą pani przeszła. - przerwał ciszę lekarz, gdy tuliłam się do rodziców.
- Jakiej operacji? - zdziwiłam się.
- Miała pani bardzo groźne skaleczenie, w które wdało się zakażenie. Ponieważ pani była nieprzytomna i mogło być tylko gorzej, od razu operowaliśmy za zgodą pani rodziców.
Jak na zawołanie przypomniałam sobie o nodze. Nie czułam teraz tego potwornego bólu. W zasadzie... nic nie czułam. W ogóle nie czułam nogi!
- O matko... - wydukałam myśląc o najgorszym.
- Zabieg przeszedł pozytywnie. Mieliśmy problemy w czasie operacji, ale na szczęście jest wszystko w porządku.
- Pani serce zatrzymało się na parę sekund. - powiedział prosto z mostu, za co został ukarany groźnym spojrzeniem matki - Ale szybko przystąpiliśmy do masażu serca i udało nam się panią przywrócić. Reszta operacji przebiegła bez żadnych problemów.
Wow... Kolejny raz w tym tygodniu byłam jedną nogą po tamtej stronie! Hm, możliwe, że pobiłam jakieś rekordy.
- Cz-czyli co z moją nogą? - nie wiem, czy chcę słyszeć odpowiedź.
- Nie musieliśmy jej amputować. Zakażenie było naprawdę groźne, ale udało się. Najważniejsza jest teraz rehabilitacja. Przykro mi to mówić, ale na razie nie może pani chodzić. Ma pani kategoryczny zakaz.
- Na ile? - dopytywałam się.
- Jakieś dwa tygodnie. Aż rana się trochę  zagoi i zdejmiemy szwy.
- Kochanie, wszystko będzie dobrze. - mama mocniej ścisnęła moją rękę.
- Najważniejsze jest, że już jesteś z nami. Naprawdę jestem pod wrażeniem jak wykorzystałaś swoje umiejętności do przeżycia. Jestem z ciebie dumny. - tata również złapał mnie za rękę.
- Tak naprawdę byłoby ze mną bardzo kiepsko, gdyby nie... - dopiero sobie przypomniałam! O matko! - HARRY! O rany, co z nim?! Gdzie on jest?! Coś się stało?! O czym nie wiem?! Gdzie jest Harry?!
- Kto? - mama zrobiła zdziwioną minę.
- Harry! Mój Harry! - złapałam się za głowę w panice.
- Ten chłopak co przyjechał razem z panią z wyspy? Proszę się uspokoić, to może źle wpłynąć na pani zdrowie. - odezwał się lekarz.
- Tak! - przytaknęłam zniecierpliwiona. Gdzie on jest? Chcę go zobaczyć! Natychmiast!
- Rodzina zabrała go do prywatnego  szpitala.
- Co? Ale czemu? Coś nie tak z nim? - dopytywałam się.
- Z tego co wiem, to był struty jadem węża. Ale szybko wykryto truciznę, to działa tylko na jego korzyść. - powiedział.
- Gdzie jest ten szpital? - spytałam od razu. Pojadę tam. Nic mnie nie zatrzyma.
- W Londynie.
- ŻE GDZIE?! - no chyba, że liczba mil... Oh, z Manchesteru do Londynu jest jakieś pięć godzin drogi w najlepszym wypadku!
- Tamten szpital specjalizuje się w odtruwaniu, jego stan był dosyć poważny. Miał wielkie szczęście, że się pozbył większości jadu. Nadal nie wiem jak mu się to udało. Myślę, że będzie z nim w porządku, to naprawdę dobry szpital. A przy tym jaki drogi. - zaśmiał się przy ostatnim zdaniu - Cóż, bogatemu tylko lepiej.
Popatrzyłam na niego nic nie rozumiejąc. Wszystkie informacje wirowały w mojej głowie niczym tornado.
- No, to w końcu Harry Styles.
- Kto? - mój tata zupełnie nie wiedział o kogo chodzi.
- Harry Styles. Z One Direction. Moje córki uwielbiają ten zespół. - po raz kolejny zaśmiał się lekarz.
Harry. Styles. Z. One. Direction. I po raz pierwszy w życiu jestem na siebie zła za nie oglądanie telewizji czy siedzenie w internecie. O One Direction słyszałam, oczywiście. Trudno o nich nie słyszeć w UK. Ale nigdy im się specjalnie nie przyglądałam. Dla mnie całym światem są książki, uwielbiam czytać i to zajmuje mój praktycznie cały czas. Nie przepadam za tv. W internecie też nie przebywam za dużo. Laptopa używam raczej do odrabiania pracy domowej i zamawianiu więcej książek...
- Muszę iść, pacjenci czekają. Pielęgniarka przyjdzie by wykonać jeszcze badania kontrolne. - poinformował mnie doktor i opuścił salę.
- Jak się czujesz? - mama po raz kolejny zadała mi to pytanie.
- Okey, głowa mnie trochę boli. - wzruszyłam ramionami.
- Przynieść ci coś? Jesteś głodna? Chce ci się pić? A może coś na tą głowę? - zasypała mnie pytaniami.
- Kochanie, spokojnie. - tata położył mamie dłoń na ramieniu.
- Oh, tak się bałam. - mama się rozpłakała.
- Mamo, nie płacz, bo ja też będę płakać. - załkałam czując już łzy na policzkach. Wszyscy razem przytuliliśmy się mocno raz jeszcze.
- Państwo musicie już wyjść. Córka musi odpocząć przed badaniami. - pielęgniarka pojawiła się w pokoju.
- Dobrze, będziemy na korytarzu. - mama mocno ścisnęła mnie za rękę. Wyglądała na bardzo zmęczoną. Miała głębokie wory pod oczami i chyba nawet parę nowych zmarszczek, których nie pamiętam.
- Mamo, ty też musisz odpocząć. - powiedziałam jej gdy zaczęła wstawać. Znając ją, pewnie była cały czas w szpitalu, gdy byłam nieprzytomna.
- W torbie przy łóżku masz poduszkę, dodatkowy koc, jakąś książkę, telefon, słuchawki i parę innych rzeczy. - uśmiechnęła się i pocałowała mnie w policzek.
- Kochamy cię mocno, odpoczywaj. - tata pocałował mnie w czubek głowy. I wyszli machając mi jeszcze.
- Boli cię głowa? - pielęgniarka podeszła do pikającego urządzenia i zaczęła coś zapisywać w notesie.
- Tak. - przytaknęłam dotykając skroni jedną ręką.
- Podam ci coś przeciwbólowego. - uśmiechnęła się i zaczęła majstrować przy kroplówce. Gdy skończyła wyszła bez słowa. Zapowiada się naprawdę ciężki czas w moim życiu. Harry to Harry Styles. Czy z nim wszystko w porządku? Czy wyzdrowieje? Czy uda mi się z nim skontaktować? Czy... on nadal mnie lubi? Może tam, na wyspie, tak mówił tylko dlatego, że nie było nikogo innego?
Wow, mocny ten lek przeciwbólowy... Ostatnią rzeczą jaką widziałam zanim odpłynęłam była uśmiechnięta twarz chłopaka o kręconych włosach.

*****

- Dam radę sama. - powiedziałam tacie, gdy próbował pomóc mi z kulami. Usiadłam na łóżku w moim pokoju i odłożyłam kule na bok. Tata pożegnał się ze mną, bo musiał już wracać do pracy, urwał się tylko na chwilkę, by mnie przywieźć do domu. Niedowiary... To już cały miesiąc i dopiero teraz jestem po raz pierwszy w domu odkąd wróciłam do kraju. Cały miesiąc w szpitalu... Na dodatek te okropne kule… Ugh, ręce mnie już tak bolą od nich, że chyba bardziej od nogi. Dobrze, że szwy są już zdjęte i nie ma żadnych powikłań. Eh, jakoś nie mogę do końca się tym cieszyć. Przez cały okres bycia w szpitalu nie dostałam ani jednej wiadomości czy informacji o Harrym. W mojej sali telewizora nie było, a wi-fi było płatne. A do tego wychodzi na to, że nie będę mogła jeszcze chodzić co najmniej dwa tygodnie. To znaczy stawać na TEJ nodze.
- Kochanie? Chodź, przenieś się na kanapę do salonu, zgoda? Muszę się tobą nacieszyć. – mama uśmiechnęła się i pomogła mi wstać. Z niechęcią złapałam za kule i poczłapałam jakoś do pokoju obok tylko na zdrowej nodze. Położyłam się na kanapie, mama mnie szczelnie przykryła kocem i poprawiła poduszki, choć trzy razy mówiłam, że jest w porządku.
- Przyniosę ci coś do jedzenia, jesteś głodna? – zapytała od razu.
- Nie za bardzo… - skrzywiłam się. Jedzenie w szpitalu było okropne, ale nie mogłam nie jeść. Raz pielęgniarka siedziała przy mnie przez cały posiłek sprawdzając czy wszystko zjadłam. To było straszne…
- To może budyń?
- Czekoladowy! – ucieszyłam się szczerze. O matko, jak ja dawno budyniu nie jadłam! I to jeszcze mojej mamy… Ah!
- Ależ oczywiście. – rodzicielka puściła mi oczko i skierowała się do kuchni.
- Mamo! – zawołałam ją jeszcze – Czy mogłabyś mi włączyć telewizor? Nie sięgam do pilota…
- Jasne, skarbie. – podała mi szybko urządzenie i wyszła mamrocząc pod nosem: „Od kiedy ona ogląda telewizję?”. Nie czekając ani chwili odpaliłam sprzęt i znalazłam jakąś muzyczną stację. Niestety mówili tylko o nowym teledysku Taylor Swift, co mnie zupełnie nie obchodziło. Szukałam dalej. Na muzycznych i plotkarskich stacjach były tylko jakieś bzdety, nie to czego tak uporczywie szukałam. Zawiedziona przełączyłam na wiadomości. Czuję się jakby mnie ominęło parę lat, a nie tylko miesiąc. Tyle się dzieje na świecie…
Rozległ się dzwonek sygnalizujący czyjeś przybycie. Chwyciłam już za rąbek koca, ale od razu dobiegł mnie głos mamy:
- Siedź, nie ruszaj się! Ja otworzę. – i zniknęła w korytarzu. Pewnie tata zapomniał teczki albo jakichś dokumentów. Wsłuchałam się w głos reporterki, która mówiła o jakiejś kolejnej bombie w Afganistanie.
- [T. I.]? – ktoś wypowiedział niepewnie moje imię. Odwróciłam głowę i ujrzałam swoją mamę, a zaraz obok wysokiego chłopaka w kapturze i czarnych okularach.
- Masz gościa. – poinformowała mnie mama, jakbym jeszcze nie zajarzyła i opuściła pomieszczenie.
Chłopak zdjął okulary, a moim oczom ukazała się zieleń jego tęczówek.
- Tęskniłem. – powiedział i podszedł bliżej. Na moich ustach rozkwitł ogromny uśmiech. Mogłabym skakać ze szczęścia, gdyby nie to, że byłam przykuta do łóżka. Chłopak w ekspresowym tempie znalazł się obok i się pochylił składając na moich ustach na początku nieśmiały pocałunek, lecz gdy oddałam gest nieco się rozluźnił.
- Bałam się o ciebie. – wyszeptałam gdy oparł się czołem o moje i patrzyliśmy w swoje oczy.
- Ale teraz już wszystko będzie dobrze. Obiecuję. – przysiągł. A ja mu uwierzyłam.


-THE END-

_________________________________________________________________

Tadaaaam!

A ten rozdział jest wyjątkowy, bo pisany 9- 11 kilometrów nad ziemią!!!!!! :O

Jak?
.
.
Bo w samolocie xd

Jak się podoba? Może być takie zakończenie? :) Chętnie poczytam Wasze opinie w komentarzach, o które serdecznie Was proszę ;*

No, w końcu Nicol coś dodała. Mam wyrzuty sumienia, że Ania cały czas utrzymuje tego bloga... To znaczy, nie to, żebym miała coś przeciwko, ona świetnie sobie daje radę, prawda? Jasne, że tak, wszyscy ją kochamy ♥ Mam wyrzuty sumienia, że ja tak rzadko coś dodaję :/ No, ale cóż... Jakoś nie idzie mi pisanie takich pojedynczych imaginów :(
Mam za to pomysł na takie małe fanfiction, co Wy na to? Czy wolicie krótkie, imaginy? Od razu mówię, nie specjalizuję się w takich "normalnych" opowiadaniach xd Chyba wolę fantasy :D Ale ten pomysł jest w miarę normalny, chyba jest odzwierciedleniem moich marzeń i planów na przyszłość ;)
Jakbyście chcieli lub byli zainteresowani, to ja z chęcią zabiorę się za spisywanie tego pomysłu. Co myślicie? Tylko ostrzegam uprzedzam, że będzie miała trochę tych rozdziałów xd

No nic, przesyłam całuski! Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku :)

Nicol <3

20 komentarzy:

 1. AAAAAAAAAA!!! Tak długo czekałam na zakończenie, i jest... CUDOWNE!!! Brak mi słów na opisanie mojej radości z faktu, że Harry do niej przyszedł i będą żyć długooo i szczęśliwie! Kocham Happy And <3
  ŁAŁ!!! Pisałaś to z samolotu?! Ahhh... ja też tak chcem...
  Teraz musisz coś wymyślić (nie koniecznie napisać, bo to mogłoby być ciężkie) pod wodą :D
  Wyrażam swoją opinię na temat nowego opowiadania... JESTEM ZA!!! Im dłuższe tym lepsze! Już się nie mogę doczekać!
  A tak w ogóle to wcale nie "utrzymuję" tego bloga, bo jest nasz wspólny i wszytko co jest tu przeze mnie wstawione, jest pisane tak jakby z Tobą, bo często myślę, co ty byś w tym momencie powiedziała, czy napisała ;) Uważasz, że dobrze daje sobie radę? To takie miłe! Nawet nie wiesz jak bardzo się ucieszyłam, kiedy to przeczytałam! Dziękuję, jesteś kochana <3
  Trochę się rozpisałam :D
  Przytulaski,
  Ania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ahhh świetny pomysł z tym pod wodą!!! W sumie, większość moich pomysłów bierze się spod prysznica xd

   REWELACYJNIE spisujesz sie na blogu! Tworzymy dobry team :D Choć uważam, że mogłabym nieco więcej w niego wnieść, bardziej sie przyłożyć, no ale cóż... Gdyby nie Ty ten blog by nie przetrwał <3
   Dziękuję!!!

   Usuń
 2. To jaaaaaa super bezludna wyspa ooo i j czekam na kontynuację two stars te oba opowiadania tylko czytałam miałam gdzieś inne ja kocham tylko te i czekam na next i zapraszam do mnie www.zycie-nie-ma-granic.blogspot.com , www.bo-zycie-jest-po-to.blogspot.com , www.noc-zaglady.blogspot.com zapraszam serdecznie i wysyłam całuski ;-*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Two Stars" nie będzie kontynuowane, autorka odeszła z tego bloga.

   Usuń
  2. COOOOOOO???!!!!! Nie mój sens do życia zniszczony . Plis wy kontynuację zróbcie bo to jest zajebista bo chce wiedzieć czemu martina nie lubi can plis ja tak ślicznie proszę ( mina pieska ) prooooooooosze

   Usuń
  3. Dobra to mg przynajmniej im z Hazzu trwający 3 części ja tak błagam ( mina pieska) błagam (mina pieska 2) ..... ( mina pieska 12 ) :-( :-( :-( plosze

   Usuń
  4. Skonsultuję się z autorką, napiszę jej maila, wiem że miała osobnego bloga z Two Stars. Może zgodzi się i uda mi się opublikować ;)
   Którego imagina z Jazdą?

   Usuń
  5. Hazzą, omg przepraszam, autokorekta w telefonie xd

   Usuń
  6. Z Two Stars rzeczywiście był osobny blog, ale jak przestałam pisać tu to i nie pisałam tam. Przyszłość tego opowiadania jest raczej niepewna, ale wszystko zależy od naszej Nicol :)

   Usuń
  7. To autorka twi stars ??? Składam ci pokłon

   Usuń
  8. I z Hazzu chce jakieś im 3 części i szczęśliwe zakończenie i bohaterka ma być blond lalą z brąz oczami o imieniu ummmmmm........ Julii?? Ooo Julii heh

   Usuń
  9. Hmmm... A co powiesz, aby to było to fanfiction co wspominałam? :)

   Julii... Idealne imię, tyle szukałam ale nie mogłam znaleźć... Ha! Dzięki!!! :)

   Usuń
  10. I love harrz pokłon mi się nie należy, ale od września będę wysyłać Nicol nowe rozdziały, kiedy będę miała czas coś napisać :)

   Usuń
  11. Co czy ja jetem w niebie ???? Niestety ale to ja chyba mam spełnione marzenia i należy bo to BYŁO I BĘDZIE FANTASTYCZNE i nicol nwm o co cho ale rób jak tam chcesz oby była Julii bo jak nie oooiii to nie pojawi się rozdział na " bo życie jest po to .." a jest już prawie skończony

   Usuń
  12. Rób co chcesz ja che Hazzu i Julii . Hulii ha jestem boska :-D czekam na Hulii

   Usuń
 3. Omg *O* To było....wspaniałe!!!
  Tak sobie myślałam..."Ciekawe czy ona do niego pojedzie...."
  A tu on przyjeżdża do niej!
  A co do ff.... JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA!! Sądzę, że im dłuższe opowiadanie tym lepsze <3

  Twoja Iwona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 100 lat dla bloga :) Już pełny roczek ;) Gratulacje <3

  OdpowiedzUsuń